piątek, 6 stycznia 2023

Haft "Maków" zakończony - finał


     Pierwsze krzyżyki tego haftu powstały w luty. Haftowałam "Maki" bardzo powoli, gdyż po drodzę było sporo małych haftów oraz prac szydełkowych. Haft jest wykonany na podmalowanym tle. Aby tła całkowicie nie wypełnić pominęłam 3 kolory wzoru. Maki były wykonane 3 nitkami muliny, a reszta wzoru jest wykonana 2 nitkami, aby nadać lekkości cieni w tle. Z końcowego efektu jest zadolowona. Mój Luby ma wykonać do obrazów ramki. Czekam cierpliwie na obramowanie pierwszego obrazu. Teraz na tamborek wskakuje kolejny wzór z tej serii "Chabry" na podmalowanym tle.

    Na ten moment chwilę odpocznę od haftowania. Planuje zacząć haft "Chabrów" w lutym. Na razie jestem ostrożna w planowaniu nowych dużych projektów. Zobaczę jak to wyjdzie w ostateczności. Ciągle myśle nad wykonaniem sweterka na szydełku lub drutach oraz na wykonaniem szydełkowego obrusa jako prezent dla mamy. Na razie będą powstawać małe projekty. 
Materiały do kolejnego obrazu z tej serii gotowe.


Bardzo się cieszę, że duży haft mam już zakończony.

Życzę Wam miłego długiego weekendu.
Pozdrawiam - joasia&art.

8 komentarzy:

 1. Piękne te maki, ale chabry też się pięknie zapowiadają

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem które lepsze, czy chabry, czy mąki? Bardzo lubię widok tych kwiatów w zbożu. Takie obrazki będą do głównego pokoju :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję ukończenia haftu! Piękny obraz! Już wspaniałe się prezentuje a w oprawie to dopiero będzie miodzio :) Czekam na pierwsze xxx w chabrach i ślę pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za miłe słow, choć nie było tła całego w krzyżykach to jednak sporo czasu mi zajął ten haft. Zbiera siły do lutego na haft z chabrami :) pozdrawiam.

   Usuń
 4. Gratuluje finału pięknego haftu. Ogrom pracy za Tobą :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuje :) haft powiesiłam na szafie na wieszaku i póki nie ma ramy to tak sobie wisi. Jest do oglądania aby chęci były na kolejny projekt. Pozdrawiam :)

   Usuń