piątek, 22 września 2017

motylek na koniec lata


W kolejnym linkowym party na blogu DIY postanowiłam pokazać, jak można wykonać haftowaną broszkę. Do jej wykonania posłużyła mi plastikowa kanwa, muliny, podstawa metalowa do broszki, dwa różne kleje, piankowy arkusz. Na zdjęciach możecie prześledzić krok po kroku jak powstaje broszka.
Po wykonaniu haftu, przechodzimy do najtrudniejszego etapu. Piankową warstwę nacinamy i wkładamy do środka podstawę broszki. Potem plecki hafu przyklejamy do arkusza piankowego. Użyłam do podklejenia dwa różne kleje - jeden klej jest do podklejenie metalowej podstawy broszki (F-6000), a drugi klej (Magic) do podklejamy drugiej strony naszego haftu. Oba kleje nałożyłam na powierzchnie, docisnęłam, odczekałam aż klej dobrze przeschnie i potem przycięłam brzegi.Aby trochę urozmaicić pracę, dodałam czułki, które zrobiłam z drucików metalowych. Na końcach drucików dodałam kuleczki zaciskowe. Nie miałam czarnego drutu, wiec motylek mój ma czułki niebieskie.


Motylek może być wykorzystany jako broszka lub przypinka.
Pracę zgłaszam na Linkowe Party o TU.

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu :) pa.

9 komentarzy:

 1. WOW! Ale super, a haft z motylem jest przecudny. Dziękuje za udział w Linkowym Party! Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Majalena, Karolinko, Spalona Artystko :) miło mi że praca się podoba - przesyłam pozdrowienia i dziękuje za komentarz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hafty Magnos - dziękuje i chętnie zobaczę też twoje pracę :) pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładny też robiłam podobnego ale na magnesik. Czasem zamiast kleju używam taśmy dwustronnej też dobrze trzyma.

  OdpowiedzUsuń
 5. Motyl- taki drobiazg , a jak ładnie wyszedł :)
  Bardzo mi się podoba *

  OdpowiedzUsuń