sobota, 7 września 2013

Trochę haftuje i robię pudełka, a oto efekty =>

Przestawiam wzór który jest początkiem serii motylków w kwiatach. Była już seria kwiatowa, teraz rozpoczęłam serię motyli. Haft wykorzystałam do zrobienia pudełeczka. Użyłam do dekoracji jak zwykle tasiemek, lecz jak widzicie zrezygnowałam z koronek. Dobierając kolory tasiemek chciałam aby to pasowało do koloru haftu i jak widać wszystko jest w kolorach beżu, złota i turkusu. Wybrała okrągłą formę pudełka i tym samym utrudniłam sobie dekorowanie tasiemkami, nie jest to takie proste obkleić okrąg równo, nie dociągnięta jednak zostały. Mimo to jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego.  


Kolejny haft tym razem już większy to kobieta w kapeluszu. Jak widać został jeszcze do skończenia kapelusz. Haft planuje wykorzystać jako naszywka do bawełnianej torby. Haft mimo że robi się jednym kolorem muliny nie jest taki prosty, kilka razy musiałam naprawiać swoje pomyłki. W tym wypadku też jest seria haftów, ale że ten haft nie jest taki mały nie wiem czy będę kontynuować kolejne wzory. 

Tak więc w przerwie od haftu robię biżuterie, a jak mnie najdzie to haftuje, w sumie raczej więcej czasu poświęcam haftowaniu, myślę że mam z tego więcej satysfakcji. Kolejna złota myśl do wprowadzenia w praktyce: 

Nasze życie jest tym, co zeń uczynią nasze myśli. ( Marek Aureliusz)

Czyli jak myślisz o szczęściu i nastawiasz się pozytywnie do świata to twoje życie będzie szczęśliwe.
Natomiast jeśli myślimy o nie powodzeniu to nie powodzenie nas nie ominie.

Moja odpowiedź na komentarze z poprzedniego posta

Sophie// Bardzo się cieszę że Ci się podoba moja biżuteria. Pozdrawiam i  dziękuje za komentarz
Joanna//  Dziękuje Joasiu za miłe słowa, zdrowie mam nadzieje że będzie lepsze już wkrótce, pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny :)
Vivien W//Kolczyki to moja słabość, uwielbiam je robić i głównie tylko je noszę z biżuterii. Naszyjnik jeszcze nie wiem czy zachowam dla siebie, może jeszcze by coś dodać więcej ? Pozdrawiam i dziękuje za odwiedziny :)


Każdy komentarz jest dla mnie bardzo cenny, za komentarze z góry dziękuje.

1 komentarz:

  1. Kolejne przepiękne pudełeczko, gratuluję wytrwałości. Dama prezentuje się świetnie, aż nie mogę doczekać się kapelusza. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń