czwartek, 4 stycznia 2018

Podsumowanie roku 2017

Z racji, że prowadzę blog hafciarko - biżuteryjny ;) podsumuję obie te dziedziny oddzielnie.
Zacznę od haftów :) a było ich całkiem sporo w tym roku.



Rozpoczęłam duży haft z wróżką. 
 Na dole jest oznaczone nad czym aktualnie pracuje. 
A jeśli się uda to mam plan wykonać go do końca tego roku. :D
Aktualnie już jestem dużo dalej niż na zdjęciu, postępy niedługo pokaże.

Wykonałam w tym roku małe hafty do broszek, jednego medalionu i  zakładek/spinaczy.





Były też większe hafty.
Haft z ziołami był to największy zakończony wzór.


Zakładki do książek, a powstawały jak widać same piórka.




Hafty świąteczne, czyli świąteczne opakowania.



Duży woreczek z haftem lawendy :)


Powstawała też biżuteria. Jest jej sporo, więc pokaże tylko to co wydaje mi się godne przypomnienia.

BRANSOLETKI







KOLCZYKI





NASZYJNIKI


KOMPLETY



PRACE KORALIKOWE




Powstały dwie torby, przez ze mnie ozdobione.
Tu mamy transfer na tkaninie. Pierwszy raz robiłam transfer kolorowy.



Mój eksperyment, czyli broszka z zasuszonymi kwiatami.


Jak widać w zeszłym roku nie próżnowałam. W tym roku ciągle mi chodzi myśl, aby zrobić torbę na drutach lub szydełku. Tak szydełku, tego jeszcze nie potrafię, ale może w tym roku wypróbuje kilka kursików i coś stworze, hi hi. Ciągnie mnie to nowych wzorów z drobnymi koralikami, aby stworzyć ciekawe prace koralikowe. Ciągle poszukuje małych wzorków na medaliony z haftem :) Pomysłów nie brakuje, więc wkrótce zobaczymy co z tego wyjdzie.

Bardzo dziękuje za odwiedzin i komentarze. 
Mam nadzieje, że w tym roku też mnie czasem odwiedzicie. 
Przesyłam pozdrowienia - Joanna

sobota, 23 grudnia 2017

życzenia świąteczne

Dla wszystkich  obserwatorów życzę spokojnych i rodzinnych Świąt.
 Udanej, wesołej zabawy sylwestrowej i szczęśliwego Nowego 2018r.
Serdecznie pozdrawiam i ściskam każdego wirtualnie :) Joasia.

Na koniec zapraszam na pierniczki ;)





poniedziałek, 18 grudnia 2017

czas szykowania prezentów :)




Pierwszy woreczek z haftem filiżanki z lawendą,

Uwielbiam szykować prezenty. Woreczek z haftem filiżanki z lawendą został przygotowany na wymianę dla Ani. Na blogu był już taki haft, lecz teraz chciałam zrobić to w innej, bardziej wyrazistej kolorystyce.


Haft wykonałam na białym lnie, kolory dobierałam sama. Dodałam napis jak widać nie jest idealnie po środku, ale i tak jestem z tej pracy całkiem zadowolona. Przyznam się Wam iż jestem bardzo zadowolona z szycia woreczka, wyszedł bardzo ładnie. Chyba już z moją maszyną się polubiłyśmy :)



W między czasie, powstała bransoletka z torebeczką w kolorystyce turkusowo - różowej. Takie zestawieni kolorów jak widzicie dało bardzo ciekawy efekt. Zrobiłam też kolczyki do kompletu z perełek ecru. Długo się zastanawiam, jak wykonać kolczyki z tym samym wzorem i w końcu zrobiłam je na bazie 2 linek jubilerskich, gdzie po zgięciu linek, po przełożeniu kuleczki z dwóch linek robią się 4 linki. A oto i efekt eksperymentu z kolczykami :)



Tak prezentuje się komplet z perełkami ecru.


Rozdawanie prezentów z okazji 7 urodzin bloga już zakończone. Do Justynki i Marzenki poleciały oto takie dwie paczuszki. Poza obiecanymi haftami i biżuterią, dziewczyny otrzymały gadżety do haftowania, czyli kanwę, wstążkę, guziki, igły, breloczki i inne małe drobiazgi.



Dla rodziny i przyjaciół przygotowała piernikowe upominki. Jak widać, niektóre pierniczki są z okienkiem. Tą wersję wykonałam w tym roku po raz pierwszy. Okienka są wykonane z pokruszonych landrynek. Trochę było przy tym pracy, ale też miałam dużo radości, zwłaszcza przy lukrowaniu i pakowaniu pierniczków :)


Na  koniec jeszcze pokażę jakie ozdoby robiłam z synkiem.
Najpierw zrobiliśmy masę solną i wycięliśmy foremkami kształty.
Po wyschnięciu masy solnej pomalowaliśmy farbami zawieszki.
Na koniec dodaliśmy kontury czarnym mazakiem.
Na choince zawisły więc nowe ozdoby z masy solnej oraz pierniczki.

Tak prezentują się moje ostatnie przedświąteczne prace.
Kończę na dziś i życzę Wam dużo radości przy szykowaniu prezentów :D

czwartek, 7 grudnia 2017

Rostrzygnięcie podwójnego candy :D

  
  Ho, ho, ho, dziś mój mały Mikołaj, którym był mój synek rozlosował szczęśliwe cyferki, które wygrały prezenty. Nagrodę numer jeden ( biżuteria + wybrane drobiazgi do haftowania) wylosował numer 10. Nagrodę numer dwa (hafty i wybrane drobiazgi do haftowania) wylosował numer 6. Szczęśliwcom gratuluje, postaram się jak najszybciej przesłać nagrody. Czekam na Wasze mail-e z podanie adresu do wysyłki.

Pozdrawiam Wszystkich i życzę w okresie przedświątecznym dużo radości z szykowanie prezentów dla rodziny i przyjaciół :D

Nagroda nr 1.

Nagroda nr 2

        Lista zgłoszonych osób:

biżuteria:                                                             hafty:

1-BEATA-BECIA                                                  1-Margotka
2-violka                                                               2 -Mia
3-Carpediem                                                       3 -Klaudia P
4-agniesia125                                                      4-Asikowy kącik
5-Hanulek                                                            5-Basia Nolberczak
6-Alicja                                                                 6-Marzena Kaim
7- z minionej epoki                                              7 -manekuruki
8-raeszka                                                             8-Pikot Kinga
9-Małgorzata Zoltek
10-Promyk
11-Anna Goldwin
12-Sylwia Follopia