sobota, 27 sierpnia 2016

nowe naszyjniki gotowe


Bardzo lubię nosić i tworzyć naszyjniki. Tym razem powstał naszyjnik z kolcami. Do realizacji tego naszyjnika posłużył mi schemat obrazkowy o TU Od takich schematów rozpoczynałam tworzenie moich pierwszych biżuteryjnych prac. Często korzystam i wypróbowuje kursy i instrukcje obrazkowe. W końcu od czegoś trzeba zacząć :) polecam spróbować.


Długo przeleżały w moich zbiorach krążki howlitu i w końcu znalazłam na nie pomysł. Powstał etniczny naszyjnik w pięknych soczystych kolorach. Smaczku dodają metalowe koraliki i przekładki z kółeczek. Osobiście uważam tą formę za bardzo udany eksperyment.


Postanowiłam poeksperymentować też z drucikami i zestawić ze sobą dwa odcienie. Tu mamy połączony drucik zielony i niebieski. Oprawionym kamieniem jest różowy marmur. Jak wam podoba pomysł oplatania na kolorowo?


Na koniec radosna bransoletka z kulek marmuru i koralików szklanych z dodatkiem 3 zawieszek. W środku dodałam szkło weneckie jako duży koralik. Wyszła jak widać bardzo wesoła i kolorowa bransoletka.

Jak widzicie powstaje u mnie ciągle przeróżna biżuteria. Dziś trochę prostych form. Ostatnio jednak ciągle wraca do bedingu, czyli drobnych koralików. Dziś ćwiczyłam nowy schemat i w końcu mi cierpliwości nie starczyło. Jutro zrobię drugie podejście i może będę mogła wam pokazać coś nowego. Oj trzeba mieć cierpliwość do tych dwu milimetrowych koralików. Jak dla mnie to nawet większą niż do haftów. Moja długa przerwa od haftów ciągle sprawia, iż myślę o nowym wypatrzonym wzorze. Ale na to jak pisałam zabiorę się w jesienne popołudnia. Na razie lato więc na tapecie u mnie nowe schematy biżuteryjne ;) no i trzeba korzystać z ładnej pogody.

Tyle nowości u mnie.
Pozdrawiam i na zaś życzę udanego tygodnia :)

3 komentarze:

  1. Naszyjnik z kolcami i kolczyki bardzo mi się podobają. :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne naszyjniki, ale kolczyki to już mistrzostwo świata! Zakochałam się w nich.:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziękuje Spalona Artystko, Promyku bardzo mnie cieszy, że moje eksperymenty się podobają - pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń