środa, 19 listopada 2014

świąteczny pingwinek i ogniste kolczyki


Na waszych blogach jest już mnóstwo świątecznych bombek i karteczek, tak i ja już zaczęłam coś tworzyć w klimacie świątecznym. Zrobiłam niewielki haft świątecznego pingwina. Haft na kanwie kremowej; zrobiony dwoma pasmami muliny, kontury jedno pasmo, wykorzystałam 14 kolorów muliny. Haft mam zamiar umocować do drewnianej podstawie w kształcie koła, naciągnę na podstawę kanwę, przymocuje i na koniec udekoruje. Tak powstanie ozdobna zawieszka na choinkę :) Czekam jeszcze na podstawę, którą ma przygotować mój luby. Ma nadzieje, że synek będzie zadowolony :)

Dawno nie tworzyłam kolczyków, a zatem aby nie wyjść z wprawy powstały kolczyki. Oplecione zostały kamienie karneolu i koralu. Piękne ogniste kolczyki w oprawie srebrnej są z dodatkiem koralików Fire Polish, które się jeszcze gdzieś u mnie uchowały. Kolczyki proste ale uważam, że nic im więcej nie trzeba :)

A teraz ogłoszenie, iż pojawiała się na blogu  nowa zakładka - ODDAM KORALIKI. Tam można znaleźć to co mogę oddać albo za co chętnie się wyminie. A kto chętny na wymianę serdecznie zapraszam. Na każdą propozycję jestem otwarta :)

Tyle nowego u mnie. Powoli kończę urlop, w grudniu czekam mnie dużo zajęć i w pracy i w domu. Was serdecznie pozdrawiam, do następnego posta, pa pa :)

Oplecione ogniste kamienie 


 

8 komentarzy:

 1. Pingwinek jest uroczy a kolczyki choć to nie moja kolorystyka bardzo ładne i wcale nie takie proste według mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. :) ślicznie dziękuje za miłe słowa. Kolczyki proste w tym sensie że bez nadmiernych ozdób :) wystarczył w tym wypadku sam drut - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. :) miło mi że się podoba - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudnie to wygląda! Zarówno pingwinek jak i kolczyki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pingwinek i kolczyki są wspaniałe :) przepiękne :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dzięki :) miło to czytać- pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń