piątek, 19 kwietnia 2019

wielkanocne dekoracje


Dziś zrobiłam kilka zdjęć między szykowaniem ciast i sprzątaniem. Oto mój mazurek, wykonany jest nie na kruchym cieście lecz na waflach. Pomiędzy waflami jest bakaliowe nadzienie. Ciasto piekłam też w piekarniku godzinę. Spód polałam czekoladą i dodałam smakowite dekorację. Drugie ciasto które przygotowałam to blok pomarańczowy. Taki klasyczny blok, tylko bez czekolady, za to z dużą ilością bakalii i herbatników - mniam. W tym roku wykonałam jedną kartkę wielkanocną, którą już pokazywałam. Wysłałam ją razem z wymianką tematyczną. Po za tym haftem wielkanocnym, nie zdążyłam już nic świątecznego wyhaftować. Skupiłam się na dokończeniu metryczki i zaczęłam szydełkować podkładki. Mam nadzieje że za rok się uda mi bardziej zmobilizować.


Na zdjęciu prezentują się moje dekoracje wielkanocne. Posiałam trawkę i małą doniczkę z trawką umieściłam w koszyczku, do tego dodałam pisanki. Robiłam dziś razem z moim synem pisanki last minut. Robiliśmy esy floresy na jajkach klejem na gorąco. Potem jajka wkładaliśmy do barwnika. Na koniec odrywaliśmy klej. Dwukrotne farbowanie jajek się nie sprawdziło, więc polecam jednak tylko jeden raz barwić, wzorki wówczas są bardziej widoczne. Na zdjęciu karteczka od Karoliny, bardzo dziękuje za pamięć i życzenia :)

Zrobiłam też zdjęcie dekoracji w słońcu, którego dziś nie brakowało.
Na dole zdjęcie jak przyłapałam Rafiego jak poluje na moje sztuczne kurczaki. 
Z dekoracji musiała zabrać kolorowe piórka, gdyż mój kot bardzo chciał mi je wszystkie zabrać.

Tyle się u mnie dziś działo twórczego.

CHCIAŁABYM WAM ŻYCZYĆ, WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.
SMACZNEGO JAJA, MOKREGO DYNGUSA, ORAZ UROCZYCH CHWIL SPĘDZONYCH Z RODZINĄ I PRZYJACIÓŁMI W TEN WYJĄTKOWY CZAS.

Pozdrawiam świątecznie - Joasia :)

8 komentarzy:

  1. Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy Kasia

    OdpowiedzUsuń
  2. Kasiu bardzo dziękuję za życzenia i przesyłam również tobie życzenia sświąteczne. 😁

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo dziękuje za życzenia :) pozdrawiam Claudio :D

    OdpowiedzUsuń